Od 17. – 19.09.2021. u Rovinju su održani 21. sportski susreti Regionalnog odbora za središnju Hrvatsku – memorijal „Marijan Celjak“. Ove godine na igrama se okupilo 236 branitelja iz svih dijelova središnje Hrvatske. Uz himnu republike Hrvatske i minutom šutnje prisutni su dostojanstveno odali počast svim poginulim i umrlim hrvatskim braniteljima.
U sam događaj okupljene je uveo glasnogovornik udruge naš Stipe Sučić, a uvodnu riječ dao je predsjednik UHBHEP-a. 1990.-1995 Vinko Sesar. Nazočnima su se obratili predsjednik ROJH-a Ivica Brakus, predsjednik ROZH-a Mladen Zuzić te direktorica naselja Villas Rubin.
Sin heroja Domovinskog rata Marijana Celjaka, počasni član udruge i župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak prenio je svoje pozdrave braniteljima no radi neodgodivih obaveza nije mogao sudjelovati.
Predsjednik ROSH – a novoizabrani Darko Luke pozdravio je nazočne branitelje i goste, zahvalio se na velikom odazivu te proglasio 22. sportske igre ROSH-a „Marijan Celjak“ otvorenim.
U sportskom dijelu branitelji su pokazali svoje vještine u stolnom tenisu, šahu, streljaštvu, ribolovu, kuglanju, tenisu, boćanju i pikadu. Revijalni sportovi bez bodovanja bili su: košarka, nogomet, bela, viseća kuglana i badminton.
Ukupni pobjednici 21. Sportskih igara „Marijan Celjak“ je ekipa podružnice Zagreb.
Sportski susreti protekli su u fer i korektnom sportskom natjecanju, te druženju van sportskih terena uz šetnje, razgovore, pjesmu, kupanje te sjećanje na dane slave i ponosa i prijatelja koji više nisu s nama.
Povjerenstvo za informiranje